Aktuality

Jaký byl LDT 2018

Venango 2018 se odehrálo v duchu překonávání nástrah Pevnosti Boyard. Byli jsme vyzváni, abychom následovali světlo, které nás zavedlo na stezku do pevnosti, v niž jsme se ale při první noční hře ocitli uvězněni. Sice jsme získali kouzelný amulet, ale Matka Furová nám řekla, že abychom se z pevnsti dostali ven, musíme splnit několik náročných úkolů. Za tyto úkolu budeme dostávat klíče, které nám umožní odemknout dveře ven z pevnisti. Museli jsme tedy procházet labyrintem, dostát vědomostem u Matky Furové a jejích záludných otázek, vylézt po lanových žebřících, dostat se v noci přes světelnou stráž a splnit řadu dalších obtížnch zkoušek.

V mezidobí mezi úkoly jsme vyráželi na různé krátké výlety (Choustník, Chýnovská jeskyně, koupaliště, Tábor), hráli hry a plnili tábornické dovednosti na louce či v okolních lesích. Také jsme letos vyrazili na puťáky (2-3 denní dle oddílů), v rámci nichž jsme se projeli na kánojích po řece Lužnici. Veteráni sjeli úsek z Dráchova do Roudné, Trpaslíci a Borci měli vodácký výcvik na Soukeníku.

Při druhém slavnostním táboráku, jsme zahájili oslavy 25 let Venanga. Táborák měl 25 pater, zněly oblíbené písně vedoucích a pasovali jsme nové Šerify a Maršály.

Na závěr celotáborové hry, poté co jsme absolvovali 8 úkolů a získali 8 klíčů nás Matka Furová pozvala k ní do komnaty. Ujistila nás že jsme volní, protože jsme si dokázali odemknout dveře z pevnosti. Pokladnice nám také při správném heslu vydala část pokladu, podle naší úspěšnosti v plnění ůkolů. Nejúspěšnějším týmem se stal tým Magická zvířata – Štěpánka, Viky, Verunka, Honzík a Štěpán.

V pevnosti nikdo nezůstal, všichni se dostali ven a tak se opět těšíme na další dobrodružství, které nás čeká na Venangu 2019.