Noční pochod na Karlštejn

Jaký byl letošní Karel?

Letošní Noční pochod na Karlštejn se konal poprvé oproti minulým letům na jaře. Po dlouhé době jsme se podívali na pravý břeh Berunky. Vydali jsme se z vlakové zastávky v Srbsku do Údolí děsu, kolem Kodských kaskád nad osadu Koda ke Kodské jeskyni. Přes obec Korno a Vyhlídku nad Tomáškovým lomem jsme pak došli k vlaku na Karlštejn. Jelikož jsme se cestou kochali noční krajinou, nestihli jsme se podívat na noční hrad. Nakonec jsme se ale shodli na tom, že hrad zná každý, kdežto kdo byl třeba v části Krupná?

Pozvánka

Během podzimu se nám tato akce nepovedla, tak v teplejším termínu zkusíme znovu. Jako již několikrát se projdeme ve večerních hodinách a po tmě na Karlštejn. Všechny potřebné informace posílám v příloze, případně se neváhejte na cokoliv zeptat zde nebo facebookem. Případnou účast prosím výslovně potvrdit emailem

Termín:
Pátek 11. května 2018 (v noci na sobotu 12.5.)
Sraz:
V 19:50 u pokladen ČD na Smíchovském nádraží pro ty co pojedou vlakem, nebo v 20:48 je možné přistoupit do vlaku na Karlštejně, pokud si tam někdo povezete auto.
Program:
Tradičně za šera a po tmě se projdeme okolím Karlštejna s cílem dojít k hradu Karlštejn. Tentokrát půjdeme trasou po pravém břehu Berounky. Ze Srbska se vydáme na Kodské kaskády a Kodské jeskyně, pak přes vyhlídky na Berounku dojdeme na Karlštejn (https://mapy.cz/s/26VyV)
Doprava:
VLAKEM: z Prahy pojedeme v 20:14 vlakem OS8868 ze Smíchovského nádraží do Srbska. Zpět z Karlštejna vlakem ve 23:41 OS8877 opět na Smíchov nebo Hlavní nádraží. Příjezd je 0:25 na Smíchov, takže počítat s rozjezdem auty či noční MHD
AUTEM: pro ty, co si chtějí odvoz z Karlštejna zajistit sami, doporučuji auto nechat buď u vlakového nádraží, nebo na parkovišti u fotbalového hřiště. Poté dojít na nádraží a přistoupit do vlaku. Z Karlštejna jede v 20:48.
S sebou:
dobrou náladu, nějakou menší svačinu, teplé oblečení a dostatek energie

Případné přihlášení na akci stačí nejpozději do čtvrtka 10.5.2018