O letním táboře

Stanový letní tábor Venango se odehrává na krásné louce v jižních Čechách poblíž Tábora první dva týdny letních prázdnin – tj. první dva týdny v červenci. Na táboře jezdíme na kole, chodíme do lesa, hrajeme hry na louce, chodíme se koupat, učíme se různé tábornické dovednosti, poznáváme okolní přírodu, pořádáme slavnostní táboráky, zpíváme s kytarou, chodíme na noční i denní bojovky.

Tábor je určen pro děti od 7 do 16 let. Náročnost výletů na kole i všechny hry jsou přizpůsobeny podle věku, děti jsou rozděleny do tří oddílů. Na každý ročník připravujeme novou celotáborovou hru, v jejímž duchu se odehrává většina táborového života.

Vedoucí mají dlouhou praxi ve vedení táborů a mají osvědčení MŠMT, praktikanti jsou odchovanci našich táborů. Samozřejmostí na táboře je zdravotník vyškolený Českým červeným křížem.

tábor Venango

Na táboře chodíme do lesa, ti nejmenší si staví svoje domečky z větviček a mechu, ti starší vyrábí nástroje a věci z přírodních materiálů. Podle tématu celotáborové hry např: lodičky z kůry, luky a šípy, oštěpy; ale také třeba jen pruty na opékání buřtů.

Koupat se chodíme na koupaliště v Chýnově, případně do některého z blízkých rybníků.

Hřiště na fotbal a na vybíjenou jsou hned nad táborem na louce.

Spíme ve dvoulůžkových stanech s podsadou vybavených postelí s molitanovou matrací, s dřevěnou podlážkou na zemi, poličkou. Na posteli je deka a polštářek, přihlášeným dětem nabízíme k zapůjčení i spacák, případně karimatku (na posezení na mokré louce apod.) Svoje věci mají děti uložené v kufru pod postelí.

Na cyklistické výlety je potřeba, aby každé dítě mělo helmu a kolo s přehazovačkou v dobrém technickém stavu. Kola jsou uložena ve stanu k tomu určenému, jsou tedy chráněna proti nepřízni počasí. Pokud dítě kolo nebo helmu nemá, nabízíme po předchozí domluvě možnost zapůjčení obojího.

Pro zajištění dobré viditelnosti pelotonu dětí na silnicích mají všichni půjčené povlaky na helmy a vedoucí mají trikoty ve stejné barvě.

Stravu na táboře zajišťujeme sami 5x denně, děti se podílejí na její přípravě a na úklidu kuchyně. Jídlo na táboře vaří zkušený kuchař, máme teplé obědy a večeře. Kromě snídaně je odpolední svačina a druhá snídaně. Celodenně (i celonočně) je k dispozici čaj a šťáva.